Blaty granitowe Gniezno

Jaki blat wybrać do kuchni?

W ostatnim czasie kuchnia zyskuje co chwila większego znaczenia w naszych mieszkaniach. Swego czasu kuchnia była tylko miejscem przygotowywania potraw, ale obecnie to centrum życia rodzinnego, a nawet miejsce ugaszczania gości, dlatego też stosowny wystrój kuchni staje się coraz ważniejszy. Jednym z detali najbardziej za niego odpowiedzialnych jest gatunek zastosowanych blatów.

  Blaty laminowane

Takie blaty zrealizowane są z paździerzu pokrytego laminatem. Możemy wybrać właściwie jakikolwiek model a paździerz jest prosty w obróbce. Obecnie najpopularniejszy typ blatów w Polsce.

  Blaty granitowe

Granit jest zwykłym materiałem wobec tego daje najpiękniejszy wygląd, ale za cenę przykrej obróbki a przy tym wysokiego kosztu. 
Blaty z klepki drewnianej
Wykreowane przez Ikeę. Drzewo to naturalny ciekawie wyglądający materiał, niemniej jednak może przesiąkać zapachami a lakier błyskawicznie się wyciera.
  Blaty paździerzowe pokryte folią PCV
Są najtańsze jednakże stanowią okropny wybór. Są nietrwałe i w zasadzie nie powinny być zwane blatami. Są nietrudne w obróbce jak blaty laminowane, lecz niesłychanie błyskawicznie się psują.
  Blaty marmurowe
Marmur to najbardziej luksusowy artykuł, jednakże w kuchni nie do końca się odnajdzie. Biały marmur może ulec stałemu zabrudzeniu na skutek przesiąknięcia sokami, olejami itp.
  Blaty ze stali nierdzewnej
Wykorzystywane w gastronomii, jednak nadają wnętrzu niezwykle surowego wystroju.
   Jak widać rynek proponuje okazały wybór rozlicznych typów blatów. Wszystkie mają swoje pozytywy a w dodatku minusy, które każdy musi przemyśleć osobiście w stosunku do osobistych preferencji oraz posiadanego budżetu. Zdaniem autorów niniejszego artykułu najlepszym wyborem byłyby blaty granitowe, albowiem są porządne, ponadczasowe a przy tym o korzystnych cechach