Blaty granitowe Łódź

Jaki blat użyć do kuchni?

W ostatnim czasie kuchnia zyskuje coraz to większego znaczenia w naszych mieszkaniach. Kiedyś kuchnia była tylko i wyłącznie miejscem przygotowywania potraw, niemniej jednak teraz to centrum życia rodzinnego, a nawet miejsce przyjmowania gości, wobec tego odpowiedni wystrój kuchni staje się co chwila ważniejszy. Jednym z detali najbardziej za niego odpowiedzialnych jest gatunek zastosowanych blatów.

  Blaty laminowane

Takie blaty zrobione są z paździerzu pokrytego laminatem. Możemy wybrać praktycznie dowolny model a paździerz jest łatwy w obróbce. Aktualnie najpopularniejszy typ blatów w Polsce.

  Blaty granitowe

Granit jest zwykłym artykułem w związku z tym zapewnia najpiękniejszy wygląd, ale za cenę kłopotliwej obróbki i wysokiego kosztu. 
Blaty z klepki drewnianej
Spopularyzowane przez Ikeę. Drewno to rzeczywisty ciekawie wyglądający artykuł, aczkolwiek może przesiąkać zapachami a lakier błyskawicznie się wyciera.
  Blaty paździerzowe pokryte folią PCV
Są najtańsze jednakże wyznaczają tragiczny wybór. Są nietrwałe a przy tym właściwie nie powinny być zwane blatami. Są banalne w obróbce jak blaty laminowane, ale niezwykle prędko się psują.
  Blaty marmurowe
Marmur to w największym stopniu wykwintny materiał, jednak w kuchni nie do końca się wypróbuje. Biały marmur może ulec stałemu zabrudzeniu na skutek przemoknięcia sokami, olejami itp.
  Blaty ze stali nierdzewnej
Wykorzystywane w gastronomii, niemniej jednak dają wnętrzu bardzo mroźnego wystroju.
   Jak widać rynek oferuje szeroki wybór różnych modeli blatów. Wszystkie posiadają swoje atuty a w dodatku minusy, które każdy powinien rozważyć osobiście w stosunku do osobistych preferencji oraz posiadanego budżetu. Zdaniem autorów niniejszego artykułu najlepszym wyborem byłyby blaty granitowe, ponieważ są porządne, solidne a także o wartościowych własnościach