Wentylatory dachowe Zielona Góra

Czy wentylacja grawitacyjna to już przeszłość?

Jak wiadomo, wentylacja jest niezbędnym punktem zastrzeżenia wygodnego otoczenia w lokalu mieszkaniowym a przy tym użytkowym. W tej publikacji dokładnie wyłożono najistotniejsze trendy w branży na rok 2018 z punktu widzenia fachowca-praktyka.
   W czasach kiedy dojrzewałem indywidualnym elementem odpowiedzialnym za wentylację była dziura w dachu nad miejscem w którym na klepisku było palenisko. Po pewnym czasie przyszła era otwieranych okien, kanałów wentylacyjnych a przy tym rekuperatorów. Najnowszym krzykiem mody jest naturalnie wentylacja mechaniczna. Posiada ona ciąg zalet, niemniej jednak na nieszczęście posiada również pewne wady. Najistotniejsze by wszystko dokładnie rozważyć, tak aby minusy nie zatarasowały nam plusów jak to mawiał pewien działacz sportowy w znanym filmie.
   Niekwestionowaną wadą tego rozwiązania jest koszt zakupu drogich szczegółów takich jak wentylatory dachowe są nieodłącznym detalem wentylacji mechanicznej. Dzięki takiej wentylacji lokale są lepiej natlenianie niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz oraz od kierunku wiatru. Pozwala to na umiejscawianie naszych inwestycji budowlanych w dowolnym miejscu a przy tym nie zmusza do umieszczania otworów okiennych wyłącznie w kierunku wiatru. Dzięki temu możemy przykładowo mieć okna zorientowane w kierunku południowo-wschodnim na działce która jest bezwietrzna, a jednocześnie uniknąć zagrzybienia w mieszkaniu. 
   Wybierając właściwy wentylator dachowy należy skierować uwagę na towary, z jakich został wykonany, cenę, skuteczność energetyczną oraz na certyfikat instytutu ITB.